10 czerwca 2022

Eros zagra w 2023 roku w Polsce, płyta coraz bliżej!

W łódzkiej Atlas Arenie 2 maja 2023 roku zagra Eros Ramazzotti. Po Krakowie, Warszawie, teraz Łódź zaplanowano na przyszłoroczną trasę. 

70 milionów egzemplarzy sprzedanych płyt, 2 miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych oraz prawie 2 miliardy odsłon na YoutTube. Te najnowsze dane przypominane są w materiałach promocyjnych. 

Dla nas największą radością jest ogłoszenie "BATTITO INFINITO", która ukaże się 16 września. Pre-order płyty dostępny jest dostępny od 10 czerwca. Bilety w polskiej sprzedaży od 23 czerwca. 

Trasa koncertowa zaplanowana jest na przyszły rok, kilka koncertów premierowych odbędzie się pod koniec tego roku, o czym już informowaliśmy.


Dynamiczna "Ama", przypominająca aranżacją "Cień giganta", będzie z pewnością wykorzystana jako utwór otwierający koncert. Aranżacja jest ciekawa, zaskakująca, wykorzystująca elektronikę, szybki bit, tekst "Decyduj o swoim życiu w sposób w pełni autonomiczny" to zachęta do wolności i kochania w sposób odpowiadający naszemu językowi. Osobiście nie zgadzam się za to z fragmentem "Nigdy nie wątp w swój instynkt, w jego nieomylność", no ale to już raczej moralno-teologiczny wykład byłby potrzebny. W kompozycji jest wszystko to, co dobrego pamiętamy też "Tempo non sente ragione" oraz "Vita c'e ne". Zdecydowanie wolę Erosa w tej odsłonie, niż czystych balladach, które bywają niestety wtórne. W 1:35 zaczyna się bardzo tajemniczy i zachęcający elektroniczny bit w tle, bardzo dobrze wprowadzający kolejną sekcję. Refren z nieocenionymi gitarowymi riffami. 2:40 mamy elektronikę wchodzącą coraz wyżej w tonacji. Utwór schodzi tym samym motywem, którym się zaczyna. Autorzy kompozycji to prócz Erosa Cheope oraz Francesco Rapetti Mogol, producentem jest Eros oraz Nicolo Fragile.