TELEDYSKI

Teledyski na YouTube

Poniżej prezentujemy nasze recenzje i opisy wideoklipów Erosa Ramazzotti. By je obejrzeć, wybierz w menu "Teledyski na YouTube". Ten link przekieruje Cię na kanał VEVO Erosa. 

W swojej karierze od 1984 roku Eros Ramazzotti zaprezentował już 35 teledysków. Ich jakość, pomysłowość, oryginalność i ogólny poziom realizacji, ale i inne cechy prezentowały różny poziom. Zwrócić należy uwagę na trzy dziesięciolecia, w których Ramazzotti był aktywny na scenie muzycznej. Zupełnie inne były możliwości techniczne w końcówce lat 80. a inny na początku cyfrowego XXI wieku. 

Niemniej jednak warto wyróżnić najlepsze i najciekawsze teledyski z kariery Włocha i to chcemy uczynić. Na przestrzeni ponad 25 lat wideoklipy do piosenek Erosa reżyserowało i produkowało wielu znanych w branży filmowców i specjalistów. Do najbardziej cenionych należą z pewnością: Spike Lee, Niegel Dick, Giuseppe Tornatore, Phil Griffin czy Don Allan.


Poniżej prezentujemy wybrane przez nas, wyróżniające się poziomem teledyski. Jest to oczywiście wybór subiektywny. Kolejność jest oczywiście chronologiczna.


1993 - Cose della vita (reż. Spike Lee)
Świetna "eksportowa" kompozycja Erosa. Został dostrzeżony przez Amerykanów. Mówiło się, że Ramazzotti był pierwszym białym artystą, dla którego Lee wyreżyserował teledysk. Słynny ciemnoskóry reżyser sam też występuje w pewnym momencie samego wideoklipu. Sceny kręcone są w Nowym Jorku. W tle widać jeszcze dwie wieże WTC.


1996 - Piu bella cosa (reż. Niegel Dick)
Zdecydowanie "bardzo piękna rzecz". Najlepszy i najprzyjemniejszy dla oka teledysk zrealizowany na pustyni w USA przez brytyjskiego reżysera. Utrzymana w jednostajnej tonacji koloru piasku historia poszukiwania szczęścia. A jest nim... żona. W końcówce pojawia się Michelle Hunziker. Najbardziej znana piosenka Erosa Ramazzotti i do dziś pozostająca frontową, najwybitniejszą jego kompozycją. 2000 - Fuoco nel fuoco (Gregg Mausak)
Nowoczesna sceneria, klimat i niebanalność. To mocne strony tego wideoklipu. Mało znany, młody reżyser wymyślił historię, w której główną rolę gra kosmitka ucząca się zachowań od (prawdopodobnie porwanego) Erosa. Sceny są różnorodne a dodatkowo okraszone wykorzystaniem pierwszy raz na taką skalę nowoczesnych technologii (ekran dotykowy, efekty specjalne etc.). Teledysk zyskał sobie dużą popularność jak i zresztą sama piosenka. Jego fragment wykorzystało RMF FM do reklamy swojej stacji.

                                                       
2006 - Bambino nel tempo (Don Allan)

"Wieczne dziecko" to jedna z najbardziej udanych kompozycji Erosa w XXI wieku. Słowa "dziecko nigdy nie przestaje szukać szczęścia" wspaniale i oryginalnie oddał Allan. Propozycja motocyklu u scenerii pustyni w konfrontacji z reminiscencjami z przeszłości daje piękny efekt. Teledysk nagrany na marokańskiej pustyni jest nie tylko świetną robotą od strony technicznej, ale i dziełem z duszą. Uderzająca w duszę kompozycja i świetny teledysk.