KONCERTY

Trasa koncertowa rusza w 2019 roku. Eros Ramazzotti zagra w Warszawie na Torwarze, wszystkie aktualności z tym zwiazane znajdziecie na stronie oraz na facebooku.


Oto kilka koncertów Erosa dostępnych na YouTube.

-Wielki koncert z 1998 z Monachium. Wśród gości m.in. Tina Turner, Joe Cocker.

-Koncert z 2001 roku w Madrycie.

-Koncert z Rzymu - premierowy, promujący "Noi". 2012 rok. 

-Różne występy z lat 90-tych w jednym filmie.  (w tym jeden z Polski w TVP1)Krótki zarys historii koncertów Erosa Ramazzotti

MIŁE MIŁEGO POCZĄTKI
Eros Ramazzotti przez ponad 20 lat swojej kariery objechał wielokrotnie cały świat. Pierwszą trasą koncertową była ta promująca album "Cuori agitati", już w 1985 roku. Wtedy jeszcze mało znany Włoch musiał zdobywać serca rodzimej publiczności. Jednak kiedy po raz pierwszy zaplanowano dla niego światowe tournee z pewnością nie przypuszczano, że osiągnie on taki sukces.
Zaczął się też tworzyć "szkielet" ekipy muzyków, z którymi Ramazzotti współpracował przy koncertach LIVE. Zapoczątkował swą międzynarodową promocję trasą koncertową w 1991 roku. Odwiedził Nowy Jork i przejechał przez Europejskie miasta (zwłaszcza Hiszpanię). Powstała wtedy pierwsza kompilacja koncertowa "Eros in concert". Dwupłytowy krążek zawierał wszystkie najważniejsze dotychczasowe przeboje plus nowe duety. Grali wtedy z nim m.in.: Lele Melotti, Flavio Scopaz a oprócz Antonelli Bucci w chórku spiewała Emanulea Cortezi.
Półtora miliona sprzedanych płyt tej kompilacji to jak na młodego artystę śpiewającego tylko po włosku spory sukces. Ale największe miały dopiero nadejść.
Eros wizytę w USA może zaliczyć do udanych również dlatego, że wyróżnił go sam Spike Lee, reżyserując teledysk do jego przeboju "Cose della vita" Udało mu się to, jako jedynemu białemu artyście!
Kolejne trasy koncertowe zbierały coraz większą publikę. Promocja "Tutte storie" zapowiadała, że coś może zaraz "wybuchnąć" w jego karierze. Emanuela Cortesi została sama, ale zmieniali się pozostali muzycy. Grało coraz więcej uznanych amerykańskich artystów (Paul Warren, Steve Farris, Lauri Wisefield). Do tego oczywiście Włosi - z których Ramazzotti nigdy nie rezygnował.

KONCERTOWO PRZEZ 90-TE
1996 rok to w karierze Erosa Ramazzotti przełom. Stworzył najlepszą płytę w swojej karierze ("Dove c'e musica"). Uzyskał światowy rozgłos świetną promocją tego krążka i czołowego przeboju "Piu bella cosa". Teraz to on był gwiazdą i nikt już nie musiał "na niego" pracować. Wyjechał w świat na DOVE C'E MUSICA TOUR. Grali z nim David Almer, Philip Palmer, "nieśmiertelny" wesołek Luca Scarpa na klawiszach, Flavio Scopaz na basie, i gitarzysta Paul Warren.
Nadeszła pora na promocję pełną gębą. Mecze, koncerty okolicznościowe i krótkie wizyty w studiach telewizyjnych całego świata. Eros Ramazzotti stał się rozpoznawalny, był celem dla prasy brukowej. Jego związek z Michelle Hunziker, córka Aurora wzbudzały zainteresowanie. Włoch pojawiał się wszędzie gdzie mógł i grał w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej.
1998 rok to rok sukcesu koncertowego piosenkarza z Rzymu. Duety podczas EROS WORLD TOUR z Tiną Turner, Joe Cockerem ale i Luciano Pavarottim to wydarzenia, które zapadły w pamięć światowych kart historii muzyki. Koncertował, koncertował, koncertował.

XXI WIEK
Kiedy wszyscy mieli w pamięci dawne sukcesy i wielkie duety Eros Ramazzotti musiał sprostać kolejnemu zadaniu. Nadeszło bowiem era Internetu, globalnej wioski, wszechobenych mediów, młodej - nowej publiki. Zmiana pokoleniowa była widoczna na jego koncertach. Młodzież, która przychodziła pod koniec lat 80-tych słuchać Erosa dojrzała na jego muzyce i jako dorosła kupowała płyty wydawane w latach 90-tych. Jednak wydany w 2001 roku nowy album "Stilelibero" musiał być jakby "od nowa" promowany.
Postawiono na ogromną promocję na nowych-starych rynkach. Eros powrócił bardziej nowoczesny, ale dalej zachował swój stary styl. Widać też było nieporównywalnie większy rozmach koncertów. STILELIBERO TOUR w 2001 roku obejmował takie kraje jak: Turcja, Rosja, Węgry, Polska a nawet Białoruś! Koncert Ramazzotiego w Polsce był transmitowany przez POLSAT i promowany jako największe muzyczne wydarzenie roku. Eros zagrał 22.07, godz. 20.00 w Sopocie na Hipodromie. "Rodzinna" publiczność chyba go jednak odstraszyła bo potem nie przyjechał do Polski nawet na podpisywanie płyt.
Po wielkiej, męczącej trasie przyszła pora na promocję kolejnego krążka - "9". Trasa uwieczniona na świetnym "EROS ROMA LIVE" zaczynała się w Moskwie a kończyła w Ameryce Południowej. Ramazzotti pojechał m.in. do Salwadoru i Meksyku i Argentyny. Znów też był na trasie Budapeszt. Nie było Warszawy. Był za to Rzym i koncert w 2004 roku na stadionie olimpijskim. Antonella Bucii, Roberta Grana'Pippo Lamberti, Lele Melotti, Giorgio Secco, Mike Scaglione (świetny saksofonista), Luca Scarpa, Flavio Scopaz i Paul Warren - to ludzie, którzy z nim pracowali.

TERAZ ROCK?
Gdy w 2005 roku pojawił się album "Calma apparente" Eros postanowił odswieżyć starą ekipę. Na trasie koncertowej obejmującej tym razem głównie Włochy, Francję, Niemcy (nowość to Chorwacja) grały i śpiewały nowe twarze. Przede wszystkim Curt Bisquera i Regie Hamilton. W chórku pojawiły się dwie panie: Lidia Schillaci, Bridget Mohammed.
Trasa promująca "Calma aparrente" jest jednak muzycznym krokiem naprzód. Krokiem w stronę rocka. Zupełnie inaczej brzmią stare przeboje w nowych aranżacjach, w których czuć zadzior ostrego gitarowego brzmienia. Najnowsza trasa koncertowa promująca "Ali e radici trwała od końca 2009 roku".