DVD

DVD ARTYSTY


STILELIBERO (2002)
Pierwsza produkcja DVD. Zawiera oprócz nagrania koncertu w Mediolanie, relację z trasy koncertowej promującej krążek 'Stilelibero'. Możemy też zobaczyć sceny z nagrania 'Piu che puoi' z Cher, sesję fotograficzną i kulisy tworzenia teledysku 'Fuoco nel fuoco'. Miłym akcentem jest (jeszcze) wątek rodzinny: Eros jeszcze z Michelle i córką Aurorą obserwujące koncert w "FORUM MILANO".
Studio: Sony International
Data wydania DVD: Luty 5, 2002


EROS ROMA LIVE (2004)
Dwie płyty DVD z zarejestrowanym koncertem w Rzymie na stadionie Olimpijskim, 7 lipca 2004. Doskonała realizacja i niesłychany rozmach widoczny jest już na początku. Mocne, dynamiczne wejście i Lombra del Gigante jako pierwszy utwór, kilkudziesięciotysięczna widownia szaleje, wszyscy śpiewają z piosenkarzem. Zespół w tradycyjnym składzie (Lele Melotti, Flavio Scopaz, Giorgio Secco, Paul Warren, Pippo Lamberti, Luca Scarpa i Michael Scaglione) wspierają dwie nowe twarze - chórek tworzą bowiem dwie piękne Włoszki - Antonella Bucci i Roberta Granni. Każda z nich wykonała potem partię solową. Eros nie dość, że zaprezentował właściwy sobie profesjonalizm, zagrał jeszcze na perkusji, gitarze klasycznej i elektrycznej. Całość okraszona efektami specjalnymi - świetlnymi, komputerowymi (3 ogromne ekrany z komputerowym tłem do każdego utworu), ruchomą sceną. Całość filmuje dziesiątki kamer z czego jedna ze śmigłowca. [ ciekawostka - ujęcie ze śmigłowca zostało użyte w filmie motywacyjnym dla graczy FC Barcelony przed finałem LM]. Zawartość muzyczną stanowią przeboje lat 90 tych oraz ostatniej płyty "9", niespodzianką jest obecność "Amarti l'immenso per me" - z albumu "In ogni senso" (duet z Robertą Granni'). Całość stanowi wspaniałą gratkę, zwłaszcza, że Eros pominął Polskę w swej trasie koncertowej.
Magiczny koncert, wspaniała oprawa, fenomenalna forma Erosa. Świetne brzmi sekcja gitarowa i "zadzior" Warrena. Eros Roma Live to bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla każdego fana Erosa Ramazzotti. Jej koszt wacha się w granicach 99 złotych ale cena w tym wypadku jest równa jakości. Drugi krążek zawiera trzy filmy - relację zza kulis koncertu, specjalny recital dal dzieci i ponad godzinną 'wyprawę' od Moskwy po Buenos Aires - czyli cały "World Tour 2004" w pigułce.

Studio: Sony / Bmg Import
Data wydania DVD: Grudzień 7, 2004

Fragment "Eros Roma Live"
21.00: EROS LIVE WORLD TOUR 2009/2010 (2010)

Trzecie DVD Erosa Ramazzotti. Tym razem zawiera nagranie koncertu w Mediolanie. Zestaw 26 piosenek, jakie Eros zaprezentował podczas trwającej na przełomie 2009 i 2010 roku światowej trasy koncertowej.
Na "21.00: Eros Live..." usłyszymy i zobaczymy takie hity jak "Terra Promessa", "Una Storia Importante", "Musica", "Stella Gemella" , "Sarr L'aurora", "Piu Bella Cosa" jak i najnowsze kompozycje Erosa z albumów "E2" oraz "Ali E Radioci" w postaci "Non Siamo Soli" (featuring Ricky Martin), " Parla Con Me" i "Controvento".

"21.00: Eros Live World Tour 2009/2010" dostępny jest aż w 4 różnych konfiguracjach, spełniając oczekiwania najbardziej zagorzałych fanów Erosa, jak i wszystkich sympatyków włoskich melodii.
- DVD
- 2CD
- 2CD+DVD (wydanie limitowane w twardej oprawie z 40stronicową książeczką)
- 3płyty winylowe w specjalnym opakowaniu.

Firma fonograficzna: Sony Music
Data wydania: Grudzień 2010 

Fragment najnowszego DVD.