16 kwietnia 2022

Wrzesień - nowa płyta i trasa koncertowa Erosa Ramazzotti


15 września 2022 roku na arenie La Maestranza w Sewilli rozpocznie się WORLD TOUR PREMIÈRE Erosa Ramazzottiego, rozpoczynając nowy rozdział w życiu muzycznym włoskiego piosenkarza.
"Jesteśmy dumni i podekscytowani tym, że w końcu możemy wrócić na scenę" – mówi Gaetano Puglisi, manager Ramazzotti na czele Radiorama – „Po okresie przymusowego zatrzymania jesteśmy gotowi, aby nowa muzyka Erosa dotarła na cały świat - przygotowujemy kilka niespodzianek, które zaangażują fanów, uważam, że to dobry początek tej nowej, wspaniałej podróży".

Prace nad nowym albumem trwały dwa lata. "Pracujemy razem, tak jak robimy to od kilku lat, jako jeden zespół" – kontynuuje Andrea Pieroni, CEO Vertigo – "Eros Ramazzotti to światowej sławy artysta, którego cenimy i dla którego praca jest zaszczytem".

WORLD TOUR PREMIÈRE będzie okazją do wysłuchania nowego materiału artysty. W ponad 35-letniej karierze Eros sprzedał ponad 70 milionów płyt i ma ponad 2 miliardy transmisji strumieniowych na całym świecie. Trasa zacznie się 15 września na arenie La Maestranza w Sewilli, a następnie przeniesie się do Włoch 17 i 18 września w scenerii Teatro della Valle dei Templi w Agrigento i na Verona Arena w dniach 20, 21, 23 i 24 września. Następnie trasa odwiedzi Ateny, gdzie 1 października wystąpi Ramazzotti, a pierwsza seria  pokazów zakończy się 6 i 8 października w Caesarea Amphitheater w Cezarei.
 
"Jestem przeciw wojnie" - potwierdza Eros Ramazzotti. "Jeśli ktoś z nas, ktokolwiek z nas, ludzi, cierpi, jest chory lub głodny, dotyczy to nas wszystkich. Musi dotyczyć nas wszystkich, bo ignorowanie cierpienia człowieka jest zawsze aktem przemocy i jednym z najbardziej tchórzliwych zachowań.