19 marca 2015

Nowy singiel i nowy album nadchodzą!

2015 rok dla fanów Erosa Ramazzotti będzie wyjątkowy. Dla niego samego również. Po ciężkim, pracowitym okresie skończył pracę nad nowym albumem. 12 maja premierę będzie miała płyta zatytułowana "Perfetto". Singiel promujący album zatytułowany "ALLA FINE DEL MONDO" (Na końcu świata) - pojawi się już 27 marca.

"To wyrażenie, które jest zrozumiałe na całym świecie ", powiedział Eros wybierając tytułu albumu. "Perfetto" to 14 nowych utworów, które zostały nagrane w Los Angeles, Mediolanie i Rzymie, a wyprodukowane przez Erosa Ramazzotti i jego długoletniego przyjaciela Claudio Guidettiego. Ponadto w tworzeniu muzyki brali udział m.in: perkusista Vinnie Colaiuta (Joni Mitchell, Herbie Hancock, Quincy Jones, Leonard Cohen, ...) i gitarzysta Michael Landau (Michael Jackson, James Taylor, Miles Davis, ...) którzy również pracowali z Erosem kilka razy. Akcent przy tworzeniu albumu postawiono na żywych muzyków, mniej będzie za to elektronicznych brzmień.

"Perfetto" ma zbliżyć się do międzynarodowego sukcesu "Noi" (4x platyna we Włoszech, platyna w Hiszpanii i Szwajcarii, złota płyta w Niemczech, Francji, Rosji, Belgii, Austrii, Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i Wenezueli). Album ukaże się w 60 krajach.

A już od września 2015 roku do wiosny 2016 roku trwać będzie trasa koncertowa po całym świecie. Najważniejszym wydarzeniem dla polskich fanów będzie koncert w Krakowie 29 września.