15 maja 2009

Już tylko dni...

Zalediwe dni dzielą nas od premiery nowej płyty Erosa Ramazzotti. Wiąże się z tym oczywiście jak zawsze akcja promocyjna i wizyty samego artysty w przeróżnych mediach od prasy po telewizję. Gdzie i kiedy możecie Erosa zobaczyć, usłyszeć, lub o nim poczytać dowiecie się pod tym adresem. Okłada przedstawia dodatek do "La Gazzetta dello Sport".

Znamy też pełen plan trasy koncertowej Erosa - rozpoczynającej się pod koniec bieżącego roku. Polska jak wiadomo nie jest przewidziana, ale polscy fani mogą wybrać się do Pragi, Wilna, Niemiec (gdzie przewidziano kilka koncertów m.in. w Berlinie), oraz do Koszyc na Słowacji.

Nowy album tak recenzują włoskie media. "W 2009 Eros Ramazzotti jest mniej skoncentrowany na miłości, a powszechnie ważnych społecznie tematach które odzwierciedlają negatywne znaki naszych czasów. Trudności w komunikacji międzyludzkiej, brak wiary w ideały, wezwanie do zbiorowej odpowiedzialności, wypowiedzenie wojny przemocy wobec dzieci i kobiet. Odczytujemy nawołania artysty do ponownego otwarcia dialogu z młodym pokoleniem.