O STRONIE - KONTAKT

TWÓRCA SERWISU
Tomasz Zielenkiewicz. Urodziłem się w 1984 roku. Ukończyłem Dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuję i realizuję się w zawodzie. To moja pasja i życiowa droga.  Po kilku stażach w czasie studiów (radiowa Trójka, TOK FM, Bundestag) pierwszą poważną zarobkową pracę rozpocząłem pod koniec 2008 roku w redakcji Polsat News. Potem były epizody w "Wiadomościach", TVN24, a potem radio, które jako medium bardzo mi przypadło do gustu. Nie jest aż tak efektowne, ale przez to, że nie wymaga takich nakładów ludzkich, sprzętu i organizacji jak telewizja staje się bardziej autorskie, osobiste. Nie epatując kolorowymi planszami, błyskami, nie razi oczu, ale może uruchomić wyobraźnię i zaangażować odbiorcę do myślenia bardziej niż szklany ekran. W moim zawodzie staram się uczyć od każdego, a samemu starać się nadać własne piętno nawet najmniejszej dziennikarskiej formie.

Muzyki Erosa Ramazzotti słucham od 1996 roku, kiedy to po raz pierwszy w "Teleexpressie" zobaczyłem teledysk do piosenki "Piu bella cosa". Trzeba przyznać, że to i tak był pierwszy możliwie świadomy moment takiej muzycznej fascynacji. Bo co ja zrozumiałbym z poprzedniej płyty skoro miałem 6-7 lat? Twórczość Ramazzottiego oddaje mój muzyczny gust w stu procentach, ale oddaje tym samym też moją duszę i wszystko to, co w muzyce uznaję za najlepsze i poruszające. Zdecydowanym muzycznym numerem jeden na liście utworów jest dla mnie "Stella Gemella". Jest to dla mnie kompozycja kompletna tzn. nie ma w niej nic co jest zbędne, czy dodane na siłę, jest emocjonalna, wykwintna i "niesie". Najpełniejszy utwór Ramazzottiego i to zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Drugie miejsce na mojej liście zajmuje "Piu bella cosa", a trzecie... tutaj już ciężej, ale myślę, że "Bambino nel tempo". Zmieniające się czasy nie zmieniły stylu tego wykonawcy i jakości, którą prezentuje swoimi muzycznymi dokonaniami - i za to go też cenię.

Można powiedzieć, że pozostaję po tylu latach ekspertem w dziedzinie życiorysu i dokonań Erosa Ramazzotti, oczywiście jak na nasze - polskie ramy. Moją pasję realizuję też poprzez kolekcjonowanie prasowych doniesień o Włochu (zwłaszcza z pracy włoskiej, niemieckojęzycznej, anglojęzycznej i polskiej), jak również zbieranie każdej wydanej przez niego piosenki. Szczytowa popularność Włocha w Polsce minęła, to jednak w niczym mojej pasji nie ograniczyło.

O STRONIE
Na początek chciałbym podziękować człowiekowi, którego właściwie nie znam. Marcin Motyl - student z Łodzi. Prowadził on witrynę pod adresem ramazzotti.terramail.pl przez ponad dwa lata. Robił to na tyle dobrze, że zindeksowana została w Google na samym szczycie. Jednak w 2001 roku po raz ostatni pojawiła się na tam aktualizacja. Przestał prowadzić wszystkie swoje strony jednego dnia. Nie wiem co się z nim stało... Chciałbym wierzyć, że nic... Pozdrawiam Cię zatem Marcinie mimo, że nie spotkaliśmy się nigdy. W 2006 roku rozpocząłem starania o przejęcie jego strony i na jej miejsce zaprojektowałem moją - całkowicie nową. Oczywiście nie sam, miałem pomocników. Odtąd moja internetowa witryna jest jedyną w Polsce i jedną z kilku na świecie w całości poświęconą życiu i twórczości Erosa Ramazzotti. W 2009 roku uzyskaliśmy domenę www.ramazzotti.pl. Obecnie większość newsów publikujemy na facebooku, strona jest jedynie miejscem zbioru informacji.

SERWIS TWORZĄ/TWORZYLI
Tomasz Zielenkiewicz (autor, pomysł, atualizacje)
Piotr Szatan (współpraca techniczna - HTML) 

Patryk Czajka (teksty tłumaczeń)